Hesburgeri rakenduse kasutustingimused

1. Üldteave

Hesburgeri rakenduse (edaspidi „rakendus“) omanik on ja seda pakub kasutamiseks soome äriühing Burger-In Oy (edaspidi „Hesburger“), soome registrikood: 2031967-6, aadress: Linnankatu 34, 20100 Turu, Soome. Burger-In Oy on ka Hesburgeri boonusklubi teenusepakkuja. Boonusklubile kehtivad oma nõuded ja tingimused, mis on kirjas Herburgeri veebilehel. Rakendust ja Hesburgeri boonusklubi arendab ja haldab Hesburgeri nimel soome äriühing Megavest Oy, registrikood: 0956023-1, aadress: Linnankatu 34, 20100 Turu, Soome.

Hesburgeri mobiilirakenduse klient (edaspidi „klient“) saab Hesburgeri mobiilirakenduses (edaspidi „rakendus“) vaadata ja osta Hesburgeri tooteid (edaspidi „tooted“) kasutustingimuste kohaselt. Toodete müüja on kohaliku Hesburgeri restoraniettevõte (edaspidi „Hesburgeri restoranid“), kust klient saab osta Hesburgeri tooteid. Hesburgeri restoranide ettevõtte kontaktandmed leiate rakenduse jaotisest „Hesburgeri restoranid“.

Rakendusele ja selle sisule kehtivad kasutustingimused. Rakenduse kasutamisel nõustub klient kasutustingimustega ning on kohustatud neid järgima. Järgida tuleb ka rakenduses eraldi välja toodud juhiseid.

Hesburger talletab kasutustingimuste teksti ning kasutustingimuste tekst on kliendile rakenduses kättesaadav. Soovitame kliendil need nõuded ja tingimused salvestada või välja printida hilisemaks kasutamiseks.

2. Hesburgeri rakendus

Rakendus on mobiiliteenus, mis on ette nähtud Hesburgeri ja/või Hesburgeri restoranide klientidele. Rakendust saab kasutada põhikonfiguratsioonis ilma registreerumata või boonusklubi tasemel registreeritud kasutajana.

Baastase – registreerumata kasutajad. Rakenduse allalaadimiseks ja kasutamiseks ei pea klient registreeruma. Baastasemel kasutajad saavad kliendid toodete, asukohtade, teenuste, kampaaniate ja eripakkumiste kohta teavet. Baastaseme kasutajad ei saa ettetellimusi esitada ega boonuspunkte koguda.

Boonusklubi tase – registreeritud klient, kellel on sisselogimisandmed. Rakenduses registreerumiseks on vajalik olemasolev boonusklubi konto või Hesburgeri boonusklubi liikmestaatus. Kliendid leiavad Hesburgeri boonusklubi nõuded ja tingimused ning regulaarsed boonussoodustused kohalikult Hesburgeri kodulehelt.

Rakendus on oma olemuselt elektrooniline boonuskaart, mille klient esitab Hesburgeri restoranides ostes. Registreeritud rakendusekasutajad saavad rakenduse abil Hesburgeri restoranides ettetellimusi esitada ja oma tellimusele järgi minna nende poolt määratud kellaajal. Rakendusest leiab klient näiteks oma boonusklubi liikmestaatuse teabe, boonusklubi soodustused, üldised eripakkumised ja kampaaniad. Klient saab rakendusest ka oma boonusklubi punktisummat vaadata.

Kliendil on soovitatav kasutada rakenduse hiliseimat versiooni tagamaks rakenduse võimalikult tõrgetevaba kasutamise.

3. Tootevalikud ja -hinnad

Rakenduses kuvatav tootevalik on sama mis Hesburgeri tavapärane tootevalik. Hesburgeri restorani eritootevalik ja hinnad aga ei ole rakenduses kajastatud. Tootevalik ja -hinnad võivad restoraniti erineda. Kogu tootevalik ei ole kõigis Hesburgeri restoranides saadaval. Kõik esitatud hinnad sisaldavad käibemaksu ja muid kohaldatavaid makse ja tasusid.

Teatud juhtudel võivad Hesburgeri restoranide toodete hinnad erineda rakenduses kuvatavatest hindadest. Sellistel juhtudel on kliendil õigus maksta madalamat hinda, kui esitatud hind ei ole ilmselgelt eksimus. Sellisel juhul on ettetellimuse esitanud kliendil alloleva jaotise 4.2 sätete kohaselt õigus tellimusest loobuda ja makstud hinna ulatuses tagasimakse saada.

4. Tellimuse esitamine

4.1 Ostuloendi koostamine

Kõik rakenduse kasutajad (sh baastasemel) saavad teatud Hesburgeri restoranides kiiremini tellimuse esitada, kui nad esmalt koostavad rakenduses ostuloendi ja esitavad Hesburgeri restorani kassas ostuloendi koodi (edaspidi „ostuloendi koostamine). Ostuloendi puhul makstakse kõigepealt ostuloendis olevate toodete eest Hesburgeri restorani kassas, alles pärast seda täidetakse klienditellimus. Ostuloendi koostamiseks ei ole vaja rakenduses registreeruda.

4.2 Ettetellimus

Registreeritud kasutajal on võimalus rakenduse abil koostada ettetellimus ja selle eest maksta. Tellimus täidetakse ning sellele võib järgi tulla kliendi poolt valitud Hesburgeri restorani või restorani drive-in’i (edaspidi „ettetellimus). Ettetellimuse puhul tuleb tellimuse eest enne kättesaamist maksta. Kõik Hesburgeri restoranid ettetellimusi vastu ei võta. Rakendus esitab loendi restoranidest, kus ettetellimusi vastu võetakse (edaspidi „tellimisteenusega restoran). Ettetellimust hakatakse täitma, kui klient on saanud Hesburgerilt tellimuse kättesaamise kinnituse. Kinnitusteade saadetakse siis, kui klient on toodete eest rakenduses maksnud.

Rakenduses esitatud ettetellimus on kliendile Hesburgeri restorani suhtes siduv. Ettetellimus tähistatakse neljakohalise koodiga, mis annab kliendile õiguse ettetellimus kätte saada. Kliedi kohustus on  hoolitseda, et koodi loata ei kasutataks. Klient võib anda koodi kolmandale isikule, kes võib ettetellimusele järele tulla. Kõik koodid on unikaalsed ning neid saab kasutada ainult ühe korra. Hesburger või tellimisteenusega Hesburgeri restoranid ei vastuta koodi loata kasutamise eest kolmandate isikute poolt, v.a juhul, kui kolmandad isikud pääsesid koodile juurde Hesburgeri või tellimisteenusega restorani tehtud vea tõttu.   

Klient valib rakenduses ettetellimuse kättesaamisaja. Rakendus esitab automaatselt võimalikud kättesaamisajad. Ettetellimuse kättesaamisajaks võib olla ka kohe, kui ettetellimuse täitmine algab tellimisteenusega restoranis nii pea kui võimalik. Ettetellimuse kättesaamisaeg võib olla ka 15 minutit pärast ettetellimuse esitamise aega. Ettetellimusi täidetakse ainult tellimisteenusega restorani lahtiolekuaegadel. Kui ettetellimus esitati siis, kui restoran oli kinni, saab selle kätte järgmisel päeval lahtiolekuajal. Ettetellimuse aeg ei saa olla pikem kui 12 tundi pärast tellimuse esitamist. Hiliseim võimalik ettetellimuse kättesaamisaeg on vähemalt 5 minutit enne tellimisteenusega restorani sulgemist. Hesburger või vastav tellimisteenusega restoran ei vastuta kliendi ees, kui klient jääb tellimuse kättesaamisel hiljaks. Ettetellimus, mille soovib kohe kätte saada, tuleb esitada vähemalt üks minut enne tellimisteenusega restorani sulgemist.

Klient saab rakendusest jälgida, millal ettetellimus on kättesaamiseks valmis. Kliendile saadetakse täidetud ettetellimuse tõuketeade, kui klient on rakenduse seadmes tõuketeated sisse lülitanud.  

Hesburgeri restoran teeb kõik selle nimel, et kliendi ettetellimus oleks valmis kliendi poolt määratud kättesaamisajaks. Klient peab arvestama, et kiirel tööajal võib ettetellimuse täitmine võtta plaanitust rohkem aega ja ettetellimus ei pruugi määratud kättesaamisajaks valmis olla. Kliendil ei ole ettetellimuse hilinenud täitmise korral õigust kahjutasule ega hüvitisele.

4.3 Boonuspunktid

Ettetellimuse esitamisel võib boonusklubisse kuuluv klient kasutada boonuskaarti ja koguda oma ostult boonuspunkte. Boonuskaardi kasutamine annab kliendile boonusklubi reeglite kohaselt õiguse mis tahes boonusele. Ühe ostu puhul võib kasutada ainult üht püsikliendikaarti.

4.4 Ettetellimuse eest maksmine

Klient võib maksta ettetellimuse eest boonuskonto, krediit-/deebetkaardi või muu Stripe’i maksemeetodiga. Makseteenusepakkuja on Iirimaal registreeritud Stripe Payments Europe Limited.

Stripe Payments Europe Limited
www.stripe.com/fi

Stripe’i maksemeetodite kasutamiseks peab klient nõustuma ka Stripe Checkouti teenuse kasutajate teenusetingimustega www.stripe.com/fi/checkout/terms ja Stripe’i privaatsuseeskirjadega www.stripe.com/fi/privacy.

4.5 Ettetellimuse tühistamine

Toodete iseloomu tõttu puudub kliendil õigust pärast ettetellimuse esitamist ettetellimus tühistada. Klient nõustub, et tooted on toidud ja joogid, mis riknevad või mille säilivusaeg möödub kiiresti, ja seetõttu ei ole tellimusest loobumine kohalike seaduste alusel võimalik.

4.6 Ettetellimuse hilinenud kättesaamine

Hesburger teeb kõik selle nimel, et ettetellimus kliendi määratud ajaks valmis oleks. Klient peab tellitud toodetele järele tulema määratud kättesaamisajaks. Klient saab rakenduses jälgida, kas tellimus on kättesaamiseks valmis. Kliendile saadetakse valmis ettetellimuse tõuketeade, kui klient on rakenduse seadetes tõuketeated sisse lülitanud. Ettetellimused hoitakse tellimisteenusega restoranis alles 25 minutit pärast tellimuse valmimisaega, kuid mitte mingil juhul pärast tellimisteenusega restorani sulgemist. Kui klient ei tule selle aja jooksul ettetellimusele järele, siis tellimus tühistatakse. Kui klient ei tule ettetellimusele õigel ajal järele, ei ole tal õigust saada selle eest hüvitist ega tagasimakset. Toodete iseloomust tulenevalt ei saa tooteohutuse tagamiseks tooteid kliendile anda, kui selles punktis nimetatud ettetellimuse alleshoidmise tähtaeg on läbi.

4.7 Tooteid puudutavad kaebused

Tooteid puudutavad kaebused tuleb esitada otse Hesburgeri restoranis või tellimisteenusega restoranis, kes tellimuse eest vastutab. Kaebuse esitamiseks võib täita ka Hesburgeri kodulehel kliendi tagasiside vormi. Kui kaebuse sisuks on mittevastavus käesolevale kasutustingimustele, on kliendil õigus ka kohaldada seadusest tulenevaid õiguskaitsevahendid.

5. Rakendust puudutavad intellektuaalomandi õigused ja autoriõigused

Rakendus ja selle sisu, sh kaubamärgid, ärinimed, tooteteave ja -kujutised, on Hesburgerile ja selle kontserni ettevõtetele ja/või partneritele kuuluv vara, mis on kaitstud autoriõigusi käsitlevate õigusaktide ning intellektuaalomandi õigusi puudutavate rahvusvaheliste kokkulepetega. Kõik õigused rakendusele ja selle sisule on kaitstud.

Rakendus on ette nähtud ainult isiklikuks, mitteäriliseks kasutuseks. Materjale tohib vaadata, sirvida ja salvestada ainult terminalseadmes ning printida isiklikuks kasutuseks. Rakenduses olevate materjalide kopeerimine, muul viisil talletamine, laenamine, edastamine ja muul viisil kasutamine (ka osaline) on ilma Hesburgeri selgesõnalise loata keelatud. Klient ei tohi rakenduse kasutamisel neid nõudeid ja tingimusi, kohaldatavaid seadusi või hea tava rikkuda.

6. Hesburgeri kohutused 

Rakendus ja selles sisu edastatakse kliendile seisukorras „nagu on“. Hesburger ei vastuta ühegi rakenduse sisus leiduva tõrke, puuduva osa ega muu vea eest. Hesburger ei taga rakenduse kättesaadavust ega selle katkematut ja tõrkevaba talitlust. Hesburger ei vastuta mis tahes kulude, kadude või muude võimalike kahjude (sh saamata jäänud tulu) eest, mis tulenevad selle rakenduse kasutamisest või selles esitatavast teabest, kui kohustuslikest õigusaktidest ei tulene teisiti.

7. Küpsised

Rakendus kasutab küpsiseid. Küpsis on tekstifail, mis salvestatakse teie brauserisse, kui rakendust kasutate. Küpsised võimaldavad paljusid toiminguid, nt rakenduse liiklusmahu jälgimine ning rakenduse kasutusviisi ja -aja andmete kogumine.

Rakendus kasutab Google Analyticsi reklaamifunktsioone. Google Analytics kasutab küpsiseid kasutajate tuvastamiseks ja neid puudutava anonüümse vaiketeabe (nt sugu, vanus ja üldhuvid) kogumiseks. Google koostab rakenduse kasutuse aruandeid, mille põhjal hangib Hesburger liiklusmahtude statistilist teavet ja täiustab teenust. Kogutud andmeid saab kasutada ka sihtturundamiseks (korduva reklaamide suunamisena), kus arvestatakse teie huvisid.

Küpsiste kasutamise saab keelata brauseri seadetes. Täiendavat brauseriga seotud teavet saate oma brauseri tootjalt. Parima kasutuskogemuse tagamiseks soovitab Hesburger küpsised lubada.

8. Kolmandate isikute teenused

Rakendus võib sisaldada linke kolmandatele isikutele kuuluvatele või nende hallatavatele veebisaitidele. Hesburger ei vastuta kolmandate isikute veebisaitide talitluse, sisu ega muude omaduste eest. Nende veebisaitide avamisel peab kasutaja enne nende kasutamist neid saite puudutavate nõuete ja tingimustega nõustuma.

9. Isikuandmete töötlemine

Hesburger töötleb ja kogub registreeritud kaustajate isikuandmeid (registreerimisvormi andmed, nagu nimi, kontaktandmed ja ostude andmed), et pakkuda teenuseid ning hallata ja arendada kliendisuhteid. Hesburger jagab registreeritud kasutajate isikuandmeid Hesburgeri restoranidega, kuid teeb seda ainult kliendi esitatud tellimuste täitmiseks vajalikul määral. Hesburgeri veebilehel olevates Hesburgeri privaatsuseeskirjades selgitatakse isikuandmete töötlemist põhjalikumalt.

www.hesburger.ee

Registreerimata kasutajate isikuandmeid ei koguta.

10. Muud nõuded ja tingimused

Hesburger võib rakendust, selle sisu ja osi muuta, uuendada ja või need tühistada ja eemaldada oma äranägemise järgi. See puudutab ka kasutustingimuste muutmist. Klienti teavitatakse nendest muudatustest mõistliku etteteatamisajaga rakenduse kaudu või kliendi esitatud e-posti aadressile saadetava e-kirjaga. Rakenduse kasutamise jätkamiseks peab klient nende nõuete ja tingimuste muudatustega nõustuma.

Klient peab kasutama rakendust selle rakenduste poe kasutustingimuste kohaselt, kust klient rakenduse alla laadis.

Klient saab rakendust kasutada ilma täiendava registreerimiseta seni, kuni ta rakenduse seadmest/telefonist eemaldab/kustutab. Boonusklubi liikmestaatus lõpeb boonusklubi reeglites sätestatu kohaselt. Klient vastutab esitatud teabe õigsuse, kasutajanime ja parooli hoolika hoidmise ja oma telefonis/seadmes kohaste andmeturbemeetmete rakendamise eest. Klient vastutab kõigi tehingute eest, mille ta rakenduses oma kasutajanime all teeb.

Selle teenuse kasutamisele, rakenduses tehtud ostudele ja nendele kasutustingimustele kehtivad Soome seadused. Kui olete EL-is alaliselt elav klient, siis kehtivad teile ka teie asukoha riigis kehtivad imperatiivsed tarbijakaitseseadused.

Mõlemad osapooled teevad kõik selleks, et lahendada rahumeelselt kõik sellest kasutustingimustest tulenevad vaidlused läbirääkimiste teel. Juhul kui pooled ei saavuita kokkulepet läbirääkimiste teel lahendavad pooled vaidluse rahumeelselt vahekohtus. Kui vahekohtus ei õnnestu vaidlust lahendada, tegeleb juhtumiga Edela-Soome ringkonnakohus. Kliendid võivad vaidlust lahendada ka oma asukohariigi ringkonnakohtus. Kliendid võivad vaidluste lahendamiseks ka kohalikke tarbijate vaidlusplatvorme kasutada. Allpool on teie kohaliku platvormi andmed.

Tarbijakaitseameti tarbijavaidluste komisjon, Pronksi 12, 10117 Tallinn, Eesti, www.tarbijakaitseamet.ee

Kliendid võivad algatada vaidlusi kohaliku Hesburgeri restoranide suhtes seoses rakenduse kaudu tehtud ostudega veebipõhise vaidluste lahendamise platvormi kaudu aadressil http://ec.europa.eu/odr.

11. Kontaktandmed

Kui teil on seoses rakendusega küsimusi või kommentaare, võtke ühendust Hesburgeri klienditeenindusega:

Burger-In Ltd.
Registrikood: 2031967-6
Linnankatu 34
20100 Turu, Soome

E-post: info@hesburger.ee
Telefon: 58071936
www.hesburger.ee

Rakenduse arendamise ja hooldamisega tegeleb ettevõtte Burger-In Oy nimel Megavest Oy, registrikood 0956023-1. Kontaktandmed on samad, mis ülalpool.