Laialdane taaskasutus

Iga päev friteeritakse Soome Hesburgeri restoranides sadu kilogramme friikartuleid. Pärast kasutust viiakse taimeõli igast Soome Hesburgerist ümbertöötlusesse ja kasutatakse biokütusena.

Õli kogutakse võimalikult keskkonnasõbralikult: samad autod, mis toimetavad uue õli restorani, transpordivad vana õli ümbertöötlusesse, hoides seega ära ebavajalikud sõidud.

Vormiriietus

Hesburgeri vormiriietus on valitud vastavalt jätkusuutliku arengu põhimõtetele. Tuhanded vormiriietused on eetiliselt valmistatud ja vastavuses Käitumiskoodeksiga ning kogu tööd jälgib Õiglase Kaubanduse Liikumine. Hesburgeri vormiriietus esindab ustavat pühendumist jätkusuutlikule arengule ja vastutustundlikku Soome disaini. Kvaliteetsete materjalide tõttu püsivad vormiriietused kauem vastu ja taaskasutatav materjal võimaldab uutel töötajatel vanade lahkudes vorme edasi kasutada. Töötajatele antakse samuti juhiseid, kuidas vormiriietust keskkonnasõbralikul moel hooldada. 2014. aasta sügise algusest on meie töötajad kandnud vormiriietust, mis on valmistatud kasutades eetilisi kasvumeetodeid ja keskkonnasõbralikke materjali. Kasutame vormiriietuse valmistamisel materjale nagu polüester, mis on tehtud pudelite ümbertöötlusel. Meie eesmärk on vormiriietust kasutada uuesti samuti projektidel. Vorme ainult ei kasutata uuesti, vaid need avaldavad mõju ka tööhõivele Soomes ja teistes Balti riikides.

Ökodisain

Kõik Hesburgeri vormiriided ja reklaammaterjal on ümbertöödeldud ja taaskasutatud. Kui pidime brändi uuenduse korral ära viskama Hesburgeri lipud, muutsime ökodisaineri abiga lipud tootesarjaks. Unikaalse disainiga vormiriietust kasutatakse autasude valmistamisel ja on seetõttu Hesburgeri töötajatele stiimuliks. Mis puutub meie vormiriietusse ja taaskasutatud toodetesse, on Hesburgeril pikaajaline koostööleping ettevõttega TouchPoint OÜ. Touchpoint on jätkusuutliku arengu teerajaja ning vormiriietuse suunanäitaja riietuse ning turundustoodete valmistamisel. Touchpoint OÜ disainitud vormiriietus ja taaskasutatavad tooted muudavad meie jätkusuutliku arengu väärtused reaalsuseks.