10.1.2024

Mis on küpsised?

Meie veebiteenustes (edaspidi „Teenused“) kasutatakse küpsiseid. Need on väikesed andmefailid, mis edastatakse teie arvutisse, kui te veebilehte külastate. Küpsised salvestatakse koos failidega, mida teie veebilehitseja kasutab. Mõningaid küpsiseid kasutatakse lehitsemisseansi ajal, mõningaid kauem.

 

Miks me küpsiseid kasutame?

Küpsised võib jagada kolme erinevasse kategooriasse: hädavajalikud küpsised, analüütilised küpsised ja turundusküpsised.

  • Hädavajalikud küpsised võimaldavad Teenuste kõige olulisemate funktsioonide toimimist. Neid ei saa keelata.
  • Analüütilisi küpsiseid kasutame selleks, et täiustada Teenuste sisu ja kasutatavust. Neid küpsiseid kasutatakse kasutaja ja Teenuste vahelise suhtluse jälgimiseks.
  • Turundusküpsised võimaldavad meil suunata Teenuste kasutajale sobivat ja huvipakkuvat turundust. Kui kasutaja on külastanud meie Teenuseid, siis saame oma partnerite kaudu kasutajale turundust suunata (korduv sihtrühmale suunamine). 

 

Milliseid küpsiseid me kasutame ja kui kaua neid säilitatakse?

Nimi Domeen Kestus Teenus Klassifikatsioon
__utma .hesburger.ee 400 päevadel Google Analytics Analüütika
__utmt .hesburger.ee 10 min Google Analytics Analüütika
__utmb .hesburger.ee 0,5 tundi Google Analytics Analüütika
__utmz .hesburger.ee 6 kuud Google Analytics Analüütika
__utmc .hesburger.ee Seanss Google Analytics Analüütika
_ga_CNQ3BJ7JBK .hesburger.ee 400 päevadel Google Analytics Analüütika
_ga .hesburger.ee 400 päevadel Google Analytics Analüütika
VISITOR_INFO1_LIVE .youtube.com 6 kuud YouTube Turundus
YSC .youtube.com Seanss YouTube Turundus
_fbp .hesburger.ee 3 kuud Facebook Turundus
cookie_consent .hesburger.ee 12 kuud Hesburger Hädavajalik
PHPSESSID .hesburger.ee Seanss Hesburger Hädavajalik

 

Kuidas saab küpsiseid hallata?

Küpsiste nõusolek

Küsime teie nõusolekut mittehädavajalike küpsiste kasutamiseks. Oma küpsiste seadeid saate igal ajal muuta siin. Analüütilisi ja turundusküpsiseid ei kasutata ilma teie nõusolekuta neid küpsiseid kasutada.

Veebilehitseja seaded

Enamike veebilehitsejate algseadistuses on nõustuda küpsiste kasutamisega. Teil on võimalus oma veebilehitseja seadeid muuta ning küpsiseid keelata või kustutada. Kui blokeerite küpsised veebilehitseja seadetes, siis neid teie seadmesse ei salvestata. Juhiseid veebilehitseja seadete muutmiseks leiate, kui külastate oma veebilehitseja pakkuja veebilehti.

 

Kolmandate osapoolte küpsised

Küpsiseid jagatakse esimese osapoole ja kolmandate osapoolte küpsisteks. Esimese osapoole küpsised kuuluvad kasutaja poolt külastatavale veebilehele, samas kui kolmandate osapoolte küpsised kuuluvad kolmandatele osapooltele, kellega veebilehtede omanik on sõlminud lepingu, näiteks mõnele veebipõhisele analüütikateenuse pakkujale. Kolmandate osapoolte küpsised võimaldavad siduda mitmetelt veebilehtedelt saadud käitumuslikud andmed üksteisega.

Meie veebilehtedel kasutatakse kolmandate osapoolte küpsiseid allikatest, nagu nt. Google Analytics ja Facebook.

Lisateavet Google andmetöötluse kohta leiate siit: “Kuidas Google kasutab meie teenuseid kasutavatelt saitidelt või rakendustest saadud andmeid?” https://policies.google.com/technologies/partner-sites. Google Analytics küpsiseid saab blokeerida kõigil veebilehtedel, laadides oma veebilehitseja jaoks alla plugina (Google Analytics Opt-Out Browser Add-on) siit: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.