Minu Hesburger 25: Kristiina

TÖÖ ON IKKA ÄÄRETULT PÕNEV, VÕIKS LAUSA RAAMATU KIRJUTADA.

Kristiina sattus hamburgerite põnevasse maailma 1994. aastal töökuulutuse peale. «Toona oli kõik minu jaoks selles maailmas täiesti uus. Kuna mul sellel alal varasemat töökogemust tagataskust võtta ei olnud, tundus see algul isegi pisut hirmutav,» meenutab ta Carrolsi hamburgeriketis klienditeenindajana alustamist. Ometi tunneb naine möödunule tagasi vaadates üksnes heameelt. «See ammune aeg oli väga põnev ja töö tundus samuti väga põnev. Toona ei teatud burgeritest ju suurt midagi ning enamasti müüdi neid ühetüübilisi kotletiga saiu väikestes kioskites,» ütleb Kristiina.

Esimestel päevadel tuli tal väga kiiresti selgeks õppida klientide teenindamine, toodete valmistamine ja kõik muu restoraniga seonduv. «Hinges möllas ikka tohutu segadus. Hirm, kas saan hakkama.» Aga Kristiina sai, sest üsna kiiresti tõusis ta vahetusevanemaks. Kuna Carrols avas pidevalt uusi maju, liikus ka tema jõudsalt edasi ning ühel hetkel kinnitati tubli naine juhataja ametikohale. 

Uutmoodi Hesburger

2001. aastal ostis täiesti uudse tootevalikuga ja tohutute võimalustega välismaine hamburgerirestoran Hesburger ära Carrolsi nime all tegutsenud hamburgeriketi ning kõigile senistele töötajatele anti võimalus jätkata uue tööandja all. Nende seas oli ka Kristiina.

«Südames oli uhke tunne küll nii suure ja täiesti teistmoodi suunaga hamburgerirestorani meeskonnaga liituda,» tunnistab ta nüüd.

Naise tööprotsess Hesburgerisse üle minnes väga ei muutunudki. Veidi tuli küll ümber õppida, kuid tegelikult sai Carrolsis laotud väga tugev vundament.

«Oi, kas tõesti sina!»

Tänaseks on Kristiina töötanud nii mitmeski Hesburgeri restoranis ja avanud mitmeid uusi. Hesburgeri piirkonnajuht on ta 2018. aasta kevadest. Tõsi – vahepeal tekitas laste sünd küll mõningase pausi, kuid naine kinnitab: «Ootasin tööpostile naasmist, et saaksin taas jätkata sealt, kus omal ajal pooleli jäi.»

Meenutades aega 25 aastat tagasi, ütleb Kristiina, et restorane on nüüd kordades rohkem. «Ajapikku muutub ju palju, aga kindlasti on suurenenud tootevalik. Ka seadustest tulenevalt on töökorraldusse lisandunud palju uut.»

Üle kõige oskab Kristiina praegu aga hinnata seda, et saab iga päev paljudelt noortelt kolleegidelt ammutada puhast rõõmu ja positiivset energiat.   

Naisele meeldib asjaolu, et iga päev võib tema ellu tuua põnevaid inimesi ja huvitavaid seiku. «Neid on nende aastatega ikka väga palju olnud,» rõõmustab ta. Üks eriti tore hetk juhtus aasta eest, mil Kristiina ühes Hesburgeri restoranis klienditeenindajat aitas. Korraga hõikas üks klient: «Oi, kas tõesti sina. Kas mäletad mind veel, olid kunagi minu ülemus. Sa pole üldse muutunud.» Siis mõtles Kristiina küll endamisi, et aeg on ikka nii ruttu läinud.

Naine lisab, et tore on seegi, kui vahel trehvab ammuse kolleegiga ja siis saab üheskoos möödunut meenutada.

Kõige alus on hea meeskonnatöö

Kristiina sõnul on kõik need aastad talle õpetanud: hea meeskonnatöö viib elus edasi ja siis on ka eesmärkide saavutamine märksa lihtsam. Eks tema isegi püüab teistele heaks eeskujuks olla. «Naerata ja klient naeratab sulle vastu. Kuula, aita ja toeta oma toredaid kolleege,» kõlab tema põhimõte.

Naine lisab, et nii pikk staaž hamburgerite maailmas on teda mõistagi muutnud. «Olen enesekindlam ja julgem. Suudan jääda rahulikuks ka kõige raskemates olukordades.»

Ja tegelikult polegi see Kristiina sõnul üldse raske, kui su tööandja on pika ajalooga, kindel ja usaldusväärne. Ja mis peamine – oskab alati tunnustada parimaid ja staažikamaid töötajaid.

 

KRISTIINA KARJÄÄRIREDEL

  • Klienditeenindaja Carrolsi hamburgerirestoranis
  • Vahetusevanem Carrolsi hamburgerirestoranis
  • Restorani juhataja Carrolsi hamburgerirestoranis
  • Koolitusjuht Hesburgeris
  • Piirkonnajuht Hesburgeris

 

6.10.2021