TÖÖTAJA LUGU #7

Anna Agejeva on Hesburgeris töötanud juba peaaegu kolm aastat ja kirjeldab oma igapäevatööd kui võimalust õppida iga päev midagi uut, töötada meeskonnas, pakkuda meeldejäävat teenindust ning nautida kiirreageerimist erinevates olukordades.

Kuidas sa Hesburgerisse tööle sattusid?

2017. aasta suvel olin lõpetanud 11. klassi ja otsustasin minna suvevaheajaks tööle. Soovisin  saada esimest töökogemust ning teenida iseendale taskuraha. Saatsin oma CV ära ja sain ka kohe kutse tulla proovipäevale. Pärast kahte kuud suvel töötamist jätkasin septembris edasi õpinguid gümnaasiumi lõpuklassis. Järgmisel suvel tulin aga uuesti kaheks kuuks Viru keskuse Hesburgerisse tööle, sest eelneval suvel töötamine andis mulle väga hea ja meeldejääva kogemuse. Sügisel alustasin õpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis ja soovisin ülikooli kõrvalt osalise ajaga töötamist jätkata. Alustasin klienditeenindajana, sama aasta detsembris sain koolitajaks ning uue aasta jaanuarist juba vahetusevanemaks. Lisaks sellele olen juhataja parem käsi ning asendan teda, kui on vaja.

Milline oli su töö algus?

Tööle tulles oli kõik minu jaoks väga uus ning tekitas huvi õppida ja proovida kõike nii kassas kui ka köögis töötades. Olin juba gümnaasiumis tegelenud õpilasaktivismiga, olin avatud kõigele ning see tuli uues töös väga palju kasuks. Muidugi tänu sõbralikele kaastöötajatele oli ka õppimine algusest peale kiire ja lihtne. 

Milline on üldse töö Hesburgeris?

Väga sageli olen kuulnud koolis õppides õpetajatelt lauset, et kui korralikult ei õpi, siis tulevikus võid lõpetada töötades mõnes kiirtoidurestoranis. Kust selline arusaam on aga tulnud, et siin töötamine on nii kerge? Võin enda kogemusest öelda, et siin tuleb hästi osata enda töö planeerimist, et kõiki tellimusi õigeaegselt täita. Samal ajal pead suutma klientidele  meeldejäävat kogemust pakkuda. Peab oskama töötada meeskonnaliikmena, et muuta töötamist efektiivsemaks. Samuti tuleb kindlasti kasuks multifunktsionaalsuse oskus, sest pidevalt tuleb teha mitu erinevat tegevust korraga. Olen olnud abis ka teistes Hesburgeri restoranides. See on andnud mulle võimaluse näha, mis toimub mujal ning saada ise kogemuse võrra rikkamaks. Peale enda restorani olen abis käinud kokku üheksas restoranis ja see kõik on muutnud töö tegemise vähem rutiinseks ja huvitavaks! 

Kuidas oma tööandjat iseloomustaksid?

Minu tööandja on väga mõistev ja motiveeriv, kes on alati mulle tulnud vastu kui graafikus on vaja ülikooli õpingutega arvestada. Samuti olen saanud tuge ning võimalusi töö käigus juurde õppida ning edasi liikuda.

Hesburgeris on loodud terviseboonuse süsteem, kus tublidel töötajatel on võimalus saada iga kahe kuu tagant preemiat. Lisaks sellele tunnustatakse töötajaid Hea Teeninduse Asjatundja tasemetega, kus on võimalik igal korral saada nimesildile tähekese juurde ning valida endale väikese kingituse Soome koostööpartneri firma kodulehelt. Minul on praeguseks neid juba neli ning viimane on ainult jäänud. Rõõm on näha, et töötajaid siin märgatakse ja tunnustatakse!  

Mida oma töös kõige enam hindad?

Enda töös hindan eelkõige seda, et mul on võimalus iga päev edasi liikuda, panna end proovile ja õppida kogu aeg midagi uut. Olulisel kohal on ka sõbralik ning kokkuhoidev töökollektiiv, kus alati üksteist aidatakse.

Väga suureks tunnustuseks siin töötades on olnud see, et  mind on  varasemalt valitud nii kvartali parimaks kui ka aasta parimaks töötajaks! See on mulle näidanud, et minu igapäevaseid pingutamisi on ka märgatud siin tööl. 

Kellele sa seda tööd soovitaksid?

Inimesele, kes naudib teistega suhtlemist, on viisakas ning abivalmis. Samuti on väga olulisel kohal oskus töötada meeskonnas, teistega arvestada ning kiire reageerimisoskus. Kui oled üks nendest, kes õpib kiiresti  ning soovib end arendada teenindusvaldkonnas, siis see töö võiks sulle hästi sobida.  Samuti sobib see töö väga hästi neile, kes soovivad kooli kõrvalt väiksema koormusega töötada.

Kas töö sobib ka noortele?

Minu arvates sobib see töö väga hästi just neile, kes alles alustavad oma karjääri. See on koht, kus on võimalik kiiresti areneda ning siia kandideerides ei pea omama varasemat töökogemust. Võimalus on alustada nullist ning ilusti hakkama saada. Hesburgeris töötades on noortel võimalus saada suhteliselt head palka, mis on teistes ettevõtetes sarnast tööd tehes väiksem. 

Miks oled Hesburgerile truuks jäänud?

Tänu väga sõbralikule ning kokkuhoidvale töökollektiivile, kus teineteisega arvestatakse.

Alati tullakse siin vastu mu soovile graafiku osas ning muidugi motiveerivad mind kliendid, kes tänavad ning soovivad naeratades ilusat päeva.

Kui sa ise väga tahad, pingutad ja usud endasse, siis on võimalik alustades nullist jõuda siin väga kaugele! Selleks tuleb vaid julgeda ise astuda esimese samm!

 

Kirjuta meile aadressil: cv@hesburger.ee või vaata kodulehelt.

 

16.04.2021