Töötaja lugu #9

Reelika - Võru Hesburger

Kuidas sa Hesburgerisse tööle sattusid?

5 aastat tagasi otsiti CV Keskuse vahendusele uude valmisvasse Hesburgerisse töötajaid ja juhatajat. Kuna olin enne laste sündi õppinud ettevõtlust, siis otsustasin just juhataja kohale kandideerida.

Milline on töö Hesburgeris?

Töö Hesburgeris on vaheldusrikas ja huvitav. Igapäevasel klientidega suhtlemisel tuleb kasuks külm närv ja hea huumorimeel.

On see raske töö?

Kui sul on tahet tööd teha ja viitsimist õppida ning uuendustega kaasa minna, siis pole

töö siin kindlasti raske.

Mis sulle kõige rohkem meeldib?

Kui nüüd päris aus olla, siis naudin neid perioode, kui meil on palju kliente. Olen olnud terve elu väga liikuv inimene olnud ja mulle meeldib kui koguaeg on „tuli takus“ ja energia liikumises.

Kas see töö sobib igas vanuses inimestele?

Jaa, meie töö sobib praktiliselt igas vanuses inimestele. Olen sellele siintöötatud aastate jooksul palju kinnitust saanud. Siinkohal on mul üks naljaks vahejuhtum. Otsisin just oma kollektiivi uusi töötajaid ja no ega ma siis kõigi vanust esimese asjana kohe vaatama ja küsima ei hakka. Inimene tuli meile tänu sellele, et tema enda sõbranna töötas Hesburgeris ja oli selle tööga väga rahul. Veidi aja pärast tuli minu juurde üks nooruke töötaja ja küsis: „Reelika, kas sa tead kui vana inimese sa tööle võtsid?“ Ütlesin, et ega ikka ei tea. Siis see tüdruk ütles, et ta uus töötaja saab kohe juba 50ne aastaseks. Ja tõesti, miks peaks üks tööandaja esimesel vestlusel küsima töötaja vanust…see 50ne aastane naisterahvas on üliusin ja tubli töötaja. Nii et tõesti – vanus ei otsusta siin midagi!

Kes siin hästi hakkama saavad?

Kõik, kelles on tahet tööd teha. Kellele meeldib midagi uut õppida ja uuendustega kaasa minna. Kellel on huumorisoont ja positiivset meelt.

Mida oma töös kõige enam hindad?

Hindan oma töös kõike: oma ülemusi, oma kolleege, keeruliste situatsioonide lahendamist ja klientide poolt tulnud tagasisidet. Olgu see siis kas positiivne või ka negatiivne. Iga positiivne tagasiside teeb meele heaks ja negatiivne aitab märgata nõrkusi ja muutuda veel paremaks teenindajaks. Siin olen ma õppinud, kuidas keerulistest olukordadest pea püsti ja jälle targemana välja tulla, kuidas jagada oma aega nii, et kõik tehtud saaks.

Kuidas oma tööandjat iseloomustaksid?

Hesburger on väga usaldusväärne ja hooliv oma töötajate suhtes. Mul pole iial olnud olukordi, mida ettevõte lahendada ei ole suutnud.

Miks oled Hesburgeri truuks jäänud?

Sest aastaid tagasi usaldas Hesburger just uksed avanud restorani etteotsa minu kui täiesti uue inimese. Sel hetkel puudusid mul ju igasugused töökogemused personali ja restorani juhtimises. Olen selle usalduse eest väga tänulik!

 

 

14.05.2021