Töötaja lugu #1
Kuidas sa Hesburgerisse tööle sattusid?
Tulin Hesburgerisse tööle sugulase soovitusel, kes oli Hesburgeris juba selleks hetkeks aastaid töötanud. Kuna alustades olin alaealine, siis ametipostil arenemiseks pidin ootama täisealiseks saamist. Samm-sammult liikusin karjääriredelil edasi, suureks motivaatoriks ja suunajaks oli minu tookordne juhataja, kes õpetas ja innustas mind saama aina paremaid tulemusi. Sealt oli edasi loogiline tee juhatajaks ning arvasingi, et olen jõudnud oma erialase teekonna lõppu.
Milline oli su esimene tööpäev?
See on mul hästi meeles! Olin väikesest külast tulnud vaikne noor tüdruk, kes polnud kiire linneluga harjunud. Esimestel töötundidel ei julgenud ma ühegi kliendiga suhelda ja hoidsin oma koolitaja kõrvale, püüdes meeleheitlikult kõike uut meelde jätta. Mind ümbritsevad töötajad oli hästi sõbralikud ja abivalmid ning innustasid mind, et midagi hirmsat pole ja kõik saab aja jooksul selgeks. Ja nii läkski! Olen täiesti kindel, et kui mind ei oleks vastu võetud niivõrd sõbralikult, siis oleksin pärast esimest tööpäeva koju läinud teadmisega, et ma pole klienditeenindaja ametikohale piisavalt pädev. Kogu oma teekonnal Hesburgeris olen meeles pidanud oma esimest tööpäeva ja kui olulised on ümbritsevad kolleegid. Teadmist, et esimene tööpäev on määrava tähtsusega edasise töösuhte kujunemisel, olen püüdnud edasi anda ka oma alluvatele.
Milline on teenindaja töö Hesburgeris?
Olulisim osa päevast on klientidega suhtlemine: Iga kliendilt saadud positiivne tagasiside annab motivatsiooni, paneb silmad särama ning innustab saama veelgi paremaks teenindajaks. Aastatega olen õppinud seda, et negatiivset tagasisidet ei saa võtta halvustamisena, vaid see on õpetus oma puuduste likvideerimiseks. Iga keeruline situatsioon on võimalus see lahendada ning seeläbi areneda.
Kas mõni isikuomadus on selles töös ka asendamatu?
Väga palju aitab huumorimeel, külm närv ja hea suhtlemisoskus. Igasuguste tulemuste jõudmisel pean eriti oluliseks sihikindlust, seda ka igapäevaste tööülesannete täitmisel. Tööle tulles ei tohiks kunagi tunda, et keegi on sinust parem, vaid keskenduda sellele, milles oled sina parim.
Oled töötanud Hesburgeris juba 13 aastat. Kas kohe alguses oli plaan jääda pikemaks ajaks tööle?
Tulin Hesburgerisse tööle vaid 15-aastaselt ja idee oli töötada vaid üks suvi. Tänaseks on ühest suvest saanud 13 aastat ja olen selle üle tõeliselt rõõmus.
Kuidas sul on õnnestunud siduda töö, õppimine ja hobid?
Tööd alustades käisin alles gümnaasiumis ja siis sobis väga hästi Hesburgeri pakutav paindlik tööaeg. Kui edasi liikusin, aitas paindlik tööaeg mind jälle ja lõpetasin tänu sellele töö kõrvalt ka järgmise astme kooli.
Oma kireks pean tantsimist ja sellega olen tegelenud juba väga noorest peale. Töö, kooli ja pere kõrvalt olen alati suutnud leida võimalust tegeleda oma meelistegevusega.
Kuidas Hesburgeris töötamist iseloomustaksid?
Mis siin salata, ma jäin siia tööle just meeskonna pärast. Sõpru olen saanud endale aastate jooksul palju ja mõned neist on lausa kogu teekonna minu kõrval käinud. Mul pole Hesburgeris kunagi olnud tunnet, et ma täna tööle minna ei taha. Usun, et see on nii just tänu ümbritsevatele kolleegidele. Siin on sõbralikud inimesed, kellega on puhas rõõm iga päev koos töötada!
Merle soovitused neile, kes head tööd otsivad
Kust alustada?
- Korrasta oma CV (ära unusta lisada läbitud koolitusi);
- Pööra tähelepanu ka oma tugevustele ja nõrkustele. Omamata piisavalt eelnevaid töökogemusi vastava ametikoha saamiseks võivad tuua edu sulle sinu muud tugevused!
- Külasta kindlasti huvipakkuvate ettevõtete kodulehti või saada neile lihtsalt oma CV. Alati ei värvata avalikult, kuid olles „õigel ajal õiges kohas“ võib sind saata edu.
Mida kandideerimisel silmas pidada?
- Loe täpselt, mida töökuulutuses pakutakse ja kas sinu omadused/kogemused vastavad suures osas pakutavale ametikohale.
- Töövestlusele tulles mõtle läbi, millised on sinu nõrkused ja millega neid kompenseerid. Ära karda näidata oma nõrkusi, neid teades saab värbav ettevõte nendega arvestada ja pakkuda vastavalt vajadusele koolitusi.
Kuidas intervjuul edukas olla?
- Vestlusel on kõige olulisem jääda iseendaks. Naerata! Jäta meelde, et kõigile meeldivad sõbralikud kolleegid.
Kuidas olla järjekindel ja oma ametis areneda?
- Iga töö, mida teed, tee nii nagu teeksid seda omanikuna enda ettevõttes.
23.05.2019