23.05.2016

Hesburger: avasime Baltikumi esimese elektrooniliste ekraanidega restorani just Eestis

Baltikumi suurim restoranidekett Hesburger otsustas oma 38nda ja esimese elektrooniliste ekraanidega restorani avada just Eestis. Uus innovaatiline restoran avas nädalavahetusel uksed Tartu uues Kvartali keskuses, aadressil Riia tn 2.

Hesburgeri arendusdirektori Ieva Salmela sõnul on uued elektroonilised ekraanid osa Hesburgeri paberivabast kontseptsioonist, mille käigus asendatakse senised paberplakatite alused kõikjal elektrooniliste ekraanidega.

Eesti on Hesburgeri keti suurima käibega Baltikumi riik ning siin on restorane nüüd kokku 38. Tartu uude restorani investeeriti 320 000 EURi ning loodi 8 uut töökohta. Avaras restoranis on 146,5 ruutmeetril söömisvõimalusi 54 külastajale.

Hesburgeril on täna Baltikumis 125 restorani., sel aastal planeerib ettevõte investeerida Eestisse 1,5 milj EUR ja avada veel vähemalt 2 uut restorani.

2015. aasta lõpus Socio Uuringukeskusepoolt läbi viidud Eesti kiirtoiduturu ülevaatest selgus, et vastanuist suurim osa (23%) eelistab kiirtoidukohana just Hesburgerit. Vaatamata tihenenud konkurentsisituatsioonile on võrrelduna 2014. aasta tulemustega Hesburgeri liidripositsioon konkurentide ees kasvanud (2014 oli eelistus 21%) .