30.11.2020

Hesburgeri omanikud investeerisid Eestis taastuvenergiasse 123 000 eurot

Hesburger alustas investeerimist taastuvenergiasse ja paigaldas päikeseenergiasüsteemid oma Sauel asuvale logistikakeskusele ning Rocca al Mare restoranile. 

Kahe hoone taastuvenergiale üleminekusse investeeriti kokku 123 200 eurot. 

Hesburgeri Saue logistikakeskuse päikesesüsteem on võimsusega 100 kW ning see katab nii fassaadi kui katust, Rocca al Mare restorani energiavajaduse katab ära 30 kW võimsus. Paigaldatud süsteemide tootlikkus on esialgsetest prognoosidest suurem ning perspektiivis on teisedki kinnisvaraobjektid plaanis üle viia taastuvenergiale. 

„Täna on tulevikule vaja mõelda enam kui kunagi varem. Oleme juba aastaid kõiki oma tegevusi kavandanud ja ümber hinnanud just keskkonnasäästlikkusest lähtuvalt,“ rääkis Hesburgeri arendusjuht Ieva Salmela. „Meil on eraldi plastiku ning pakendi taaskasutamise ja vähendamise programm, mille käigus oleme minimeerinud nii pakkematerjalide kui plastikonteinerite kasutamise igapäevategevustes. Seega on taastuvenergia kasutuselevõtt Hesburgeri jaoks loogiline samm ökoloogilise jalajälje vähendamisel,“ põhjendas Salmela.

Tootlus planeeritust suurem

Hesburgeri koostööpartner päikesesüsteemide paigaldamisel Eestis oli Naps Solar Estonia, kelle ettevõte valis koostööpartnertiks just oma pikaajaliste kogemuste ja teadmiste põhjal antud valdkonnas.

„Meie alanud koostöö esimesed viljad on Saue logistikakeskuse ja Rocca al Mare restorani paigaldised. Kõik sujus ning tootlusandmed näitavad oluliselt suuremat tulu kui klient algselt arvestas," kommenteeris Naps Solar Estonia juhataja Ander Pukk.

Rahvusvaheline keskkonnatrend

Taastuvenergia seadmete paigaldamine on nii rahvusvahelisel tasandil kui ka Eestis kasvav trend, mis keskkonnasäästliku mõtlemise arenedes kogu maailmas üha hoogu juurde saab. Sel aastal on juba ligi 90 protsenti kogu maailma uutest energiatootmistest taastuvenergia ja vaid 10 protsenti tuleb gaasist ja söest.

Eestis on käesoleva aastaga lõppemas riigipoolne taastuvenergiatoetus ning see on tagant tõuganud taastuvenergia arenguid ka kohalikul tasandil. Sel aastal on Eestis selgelt märgata taastuvenergia buumi. Taastuvatest allikatest toodetud elektrienergia moodustas Eestis 2020. aasta II kvartalis 53 protsenti kogu Eesti elektritoodangust ning kattis 24 protsenti siinsest tarbimisest.