04.09.2020

Tänasest on maailmas avatud 500 Hesburgeri restorani

Soome ja Baltikumi suurim burgerikett Hesburger jõudis peale 40. tegevusaastat märkimisväärse verstapostini, kui Kiievis avas uksed stiilne kahekorruseline Hesburger oma sõiduradade ja mänguväljakutega. 

Kiievi Hesburgeriga koos on maailmas täna 500 Hesburgeri restorani. 

Lisaks Soome 280 Hesburgeri restoranile on kett esindatud Leedus (57), Lätis (50), Eestis (48), Venemaal (36), Bulgaarias (19), Ukrainas (6), Saksamaal (2) ja Valgevenes (2).

Hesburgeri tegevjuht Kari Salmela usub lähiaastate mõõdukasse kasvu. “Õhus on ebakindlust, mis kindlasti mõjutab ühel või teisel viisil kõiki sektoreid. Kiirtoidusektori üldine olukord on aga stabiilne. Usun, et Hesburger kasvab järgmise paari aasta jooksul enamikes piirkondades, kus praegu tegutseme, stabiilselt ja rahulikult.” 

Grillikioskist ketiks

Hesburgeri juured ulatuvad 1966. aastasse, kui noor äripaar Heikki ja Kirsti Salmelarajasid Naantalisse Kievari grilli. Kui kiirtoidukultuur Soomes juuri ajama hakkas, avasid nad 1980. aastal Turu kesklinnas Hansakorttelis esimese Hesburgeri restorani.

Pärast 1990. aastate keskpaika arenes Hesburger Edela-Soomest üleriigiliseks ketiks. Kõige enam uusi Hesburgeri restorane avati aga aastatel 2011–2012 lisaks juba olemasolevale enam kui 200 restoranile. Kett tegi esimesed sammud välismaal 1996. aastal, avades restorane Lisaks Eestile ka Saksamaal.

Tööandja tuhandetele

Hesburgeri restoranides töötab kokku ligi 8000 inimest, kes teenindavad iga päev enam kui 190 000 klienti.

“Hesburger ei saaks sel kujul eksisteerida, kui meil ei oleks suurepäraseid ja tublisid töötajaid. Meie äripartnerite ringi kuulub hulk ettevõtjaid erinevatest riikidest, kes aktiivselt iga päev toimetavad. Ainult tänu sellele oleme nende aastate jooksul suutnud laieneda nii paljudesse erinevatesse riikidesse,” kommenteerib Salmela.

“On huvitav fakt, et meil ​​on tänaseni tööl mitu inimest, kes on olnud ettevõttes juba 80. aastatest ning olnud tunnistajaks Hesburgeri laienemisele ja arengule kõigis selle etappides. See peegeldab meie töötajate tugevat pühendumust,” lisab Salmela. 

Lisainfo: 

Burger-In Oy on Soome pereettevõte ja Hesburger on selle registreeritud kaubamärk. Hesburgeri restorane leidub üheksas riigis: Soomes, Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Saksamaal, Ukrainas, Bulgaarias ja Valgevenes. Kett annab tööd enam kui 7900 inimesele. 2019. aastal oli Soomes maksustatav müügitulu 236 miljonit eurot ja mujal 111 miljonit eurot.