06.06.2024

Hesburger siseneb Rumeenia turule ja avab seal peagi kümme uut restorani

Hesburger, Soome ja Balti riikide suurim kiirtoidurestoranide kett, laieneb Rumeeniasse ja avas esimese restorani Râmnicu Vâlceas. Restoranis asub tööle 30 töötajat ja ehitusse investeeriti 300 000 EUR. Rumeeniast sai üheksas riik, kus Hesburger oma tegutseb.

Ettevõte peab hetkel läbirääkimisi uute asukohtade üle erinevates Rumeenia linnades, sealhulgas Bukarestis. Eesmärgiks on aasta jooksul avada kümme uut toidukohta, investeerides  üle 8 miljoni EUR.

„Analüüsisime Rumeenia turgu ja kuna meil on siin regioonis edukas laienemiskogemus Bulgaariasse, siis usume turu arengupotensiaali,” selgitas  Hesburgeri rahvusvaheliste turgude arendus- ja turundusdirektor Ieva Salmela

Hesburger, mille asutasid Heikki ja Kristi Salmela, alustas oma kiirtoiduettevõttega 1966. aastal Naantalis. Täna on Hesburgeril üle 470 restorani 9s riigis. Baltikumis on avatud kokku 163 restorani, sh Eestis 51restorani.  

Eestis avati uus Hesburgeri restoran aprilli lõpus T1 keskuses ja käesoleval aastal kerkivad need veel Tapale ja Luigele. Renoveerimistöödega alustatakse peagi Tartu Anne restoranis.