04.03.2014

Hesburger alustab laste keskkonna-alase teadlikkuse programmiga

Sel nädalal alustas Hesburgeris ”tööd” uus tegelane - Eku. Tegemist on ökodetektiivist karuga, kes on põnevil meid ümbritsevatest asjadest ja inspireerib seeläbi väiksemaid külastajaid. Eku eestvedamisel avastatakse ümbritsevat maailma ja ennekõike loodust.

Kahjuks on nii, et mitte kõik ei hooli keskkonnast, kui aga ökodetektiiv Eku midagi sellist märkab, otsitakse koos väikeste sõpradega välja ökodetektiivide juhend ja sealt leiab palju häid näpunäiteid keskkonna eest hoolitsemiseks. Ökodetektiiv Eku eestvedamisel hakkavad lapsed koos avastama huvitavaid asju looduse, taaskasutuse ja sõpruse kohta!

Hesburgeri arendusjuhi Ieva Salmela sõnul on uus tegelaskuju Eku osa Hesburgeri laiemast loodushoiu ja keskkonnasäästlikkuse kavast. Uus tegelaskuju loodi mõeldes sellele, et parim on õpetada loodushoidu juba maast madalast. Eku hakkab ”tööle” kõikides Hesburgeri restoranides.

Osana keskkonnateadlikkuse kavast saab Hesburgeri uue lasteeine juurde valida ka loodussõbralikke mänguasju. Nende valmistamisel on kasutatud ümbertöödeldud polüestrit, vanapaberit, kartongi ja puitu. Näiteks selja – ja rahakott on valmistatud ümbertöödeldud polüestrist (rePET), mis omakorda on toodetud kokkukogutud plastpudelitest. Kõigi Eku Ökodetektiivi lasteeine juurde kuuluvate pabertoodete valmistamisel on arvesse võetud paberitootmise mõju kliimamuutustele. Nii Eku Ökodetektiivi töövihikus kui ka voldikus on kasutatud katteta mati pinnaga ümbertöödeldud paberit. Puidust värvipliiatsid on loodussõbralikus taaskasutuskartongist pakendis. Täpsemalt: http://lasteleht.hesburger.ee/eku_okodetektiiv

Hesburger rakendab keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja tegevusi kõigis töölõikudes: tootmisest transpordini ja restoranist jäätmete käitlemiseni. Täpsem ülevaade Hesburgeri keskkonnateadlikust tegevusest: http://www.hesburger.ee/ettevote/hesburger_ja_keskkond/roheline_m_tteviis

Maailmas on tänase seisuga avatud 404 Hesburgeri restorani, lisaks Baltikumile ka Skandinaavias, Venemaal, Ukrainas ja Saksamaal. Ettevalmistused käivad esimese restorani avamisega Türgis. Baltikumis on Hesburgeril 108 restorani, neist 33 Eestis. Ettevõte on aktiivses arengufaasis ning möödunud aastal investeeriti arendustegevusse Balti riikides 10 mln eurot. Hesburgeri restoranides töötab kolme riigi peale kokku ca 6000 inimest ning see arv suureneb iga päevaga.