01.02.2017

Hesburger sisenes Valgevene turule

Hesburger avas esimese restorani Valgevenes, Minskis.

Tegemist on üheksanda riigiga, kus Hesburger on esindatud. Sel aastal on plaanis Minskis avada veel mitu uut söögikohta.

Uus restoran avati Minski kaubanduskeskuses “ALMI” ja seal alustab tööd 25 inimest.

Ettevõte  investeeris uue restorani avamisse 282 000 EURi.

“Hesburger on suurim restoranidekett Baltikumis ja paljud siin reisinud valgevenelased on meie toodetega juba tuttavad,” selgitas Hesburgeri arendusdirektor Ieva Salmela.

“Frantsiisipartneri abil laienemine Valgevenesse oli meie keti arendamisel järgmine loogiline samm,”lisas ta.

Hesburgeri menüü Valgevenes on sama kui mujali sh saavad valgevenelased nautida ka kuulsaid Hesburgeri kastmed ning majoneesi, mis tuuakse sinna Soome tehasest.

Hesburgeril on Eestis täna 42 restorani, Baltikumis tervikuna 133. Kokku on maailmas tänase seisuga avatud 443 Hesburgeri restorani, lisaks Baltikumile ka Skandinaavias, Venemaal, Ukrainas, Saksamaal, Bulgaarias ja nüüdsest ka Valgevenes.

2016. aastal oli Hesburgeri müügikäive kolme Balti riigi peale kokku 58 milj €, millest Eestis tehti 20,3 milj €, Lätis 19,8 milj €, Leedus 17,9 milj € .

Eestis investeeris Hesburger uute restoranide arendamisse 2016. aastal 2,12 milj €, avades 5 uut restorani. Sel aastal planeerib ettevõte investeerida 2,5-3 milj € ja avada siin vähemalt 2-3 uut restorani.