12.06.2017

Uuring: Eestlased armastavad hommikul juua enam vett kui teed

Hesburger viis kolmes Balti riigis läbi hommikusöögi harjumuste uuringu, kus leidis kinnitust, et ülekaalukas hommikujoogi lemmik on harjumuspärane kohv (62-67% vastanuist). Huvitav erisus on aga teise eelistuse osas – erinevalt lätlastest ja leedulastest valivad eestlased teiseks eelistuseks vee (41%), lätlastel ja leedukatel on selleks tee (32% ja 53%).

Süüa eelistatakse hommikusöögiks eelkõige võileibu, nii kinnitas veidi üle poole inimestest. Hommikuputru sööb Eestis ja Lätis 30%, Leedus 33% vastanuist.

Teiste eelistustena toodi välja muna, hommikusöögihelbeid, omletti ja jogurtit. Suurim erinevus eelistuste osas torkab silma puuviljade osas. Eestis ja Lätis eelistab seda 8%, Leedus aga vaid 2% .

Enim söövad hommikust kodus eestlased (92%), lätlastest 89% ja leedukatest 75%.

22% lätlastest sööb hommikust töö juures, eestlastest 16% ja leedukatest 11%

Üle poole vastanuist ütles, et nad kulutavad hommikusöögile kuni 2 EURi.

Valikvastustega uuring viidi läbi online-küsitlusena kolmes Balti riigis üheaegselt, vastas 1115 inimest. Küsiti: Mida tavaliselt hommikusöögiks süüakse ja juuakse, kus hommikusööki tavaliselt süüakse ja kui palju raha hommikusöögile kulutatakse.

Hesburger uuris hommikusöögi harjumusi sellepärast, et alates käesolevast aastast pakub Hesburger kõikjal oma restoranides kl 8-11 ka hommikusööki. Hommikueineks saab igaüks endale valida kas sooja võileiva, tortilla või burgeri ning sinna juurde lisaks röstkartuleid, müslit maasikate ja jogutiga ning kohvi/teed. Hommikusöögi saab alates 0.99 EURist, einete maksumus algab 1.95 EUR.