26.04.2023

Hesburger otsustas tõsta investeeringuid päikeseenergia tootmisesse

Hesburger suurendab investeeringuid päikesepaneelidesse ja viib sel aastal 9 hoonet taastuvenergia toitele. Päikesetoite saavad Tallinna, Tartu ja Narva restoranid ning ka Saue logistikakeskus. Investeerngu suurus on 200 000 EUR.

„Et vähendada ettevõtte keskkonnaalast  jalajalge ja energiakulusid otsustasime kiirendada üleminekut päikeseenergiale ja paigaldame sel aastal Eestis 500 päikesepaneeli,“ ütles Hesburgeri rahvusvaheline arendus- ja turundusdirektor Ieva Salmela. ”Täna töötab meil edukalt päikeseenergial juba Tallinn Laagri Hesburger, Narva Pähklimäe Hesburger, Rocca al Mare Hesburger ja meie Saue logistikakeskus.

Tegemist on ühe osaga ettevõtte energiakasutuse optimeerimise programmist. Hesburger oli üks esimestest, kes võttis 2000ndate alguses kasutusele biolagunevad pakendid, aasta-aastalt on vähendatud pakendite suurust ja hulka. Kõik Hesburgeri restoranid omavad kütte taastootmise süsteemi, paljud grillid ja rösterid töötavad ECO-režiimil, mis vähendab energiavajadusi oluliselt. 

Hesburgeri kaubaautod sõidavad juba 95% ulatuses  taastuvdiislil Neste MY Renewable Diesel™, mida toodetakse osaliselt restoranides kasutatud toiduõlist. Hiljemalt aastaks 2025 plaanib Hesburger lõplikult kogu Baltikumis minna üle taastuvkütuste kasutamisele kogu transpordi ulatuses. Hesburgeri transpordivahendid läbivad igal aastal keskmiselt 680,000 kilomeetrit. Asendades fossiilse diisli taastuva diislikütusega, hoitakse aastas ära keskkonnaheide mis on võrreldav 350 sõiduauto saastega.