Kartulikasvatamisele pühendunud

Hollandis laiuvad silmapiirini avatud põllud, millel on iga natukese aja tagant näha tuuleveskeid. Hollandi piirkonnas Lelystadis valitsevad kartulikasvatamise jaoks sobilikud tingimused, kuna kasvuhooaeg on Soomega võrreldes pea kaks korda pikem. Sealt pärinevad ka Hesburgeri krõbedad friikartulid.

Hesburgeri friikartulite tarnija on McCain Foods Holland BV, mis on juba aastakümneid kartulite kasvatamisele pühendunud pereäri. McCain tarnib Hesburgerile aastas umbes 5,5 miljonit kilogrammi friikartuleid.

Põllult restorani

Hesburgeri friikartulid maitsevad nagu tõelised kartulid, kuna nad on valmistatud tervetest kartulitest. Kasutatud on hoolikalt valitud sorte, nagu „Zorba“, „Daisy“, „Lady Anna“, „Innovator“, „Fontane“, „Markies“ ja „Royal“, kuna nende suurus ja tekstuur on friikartulite jaoks kõige sobilikumad.

Põllult korjatud kartulid viiakse lähedalasuvasse tootmistehasesse, kus need pestakse, kooritakse, lõigatakse, eelküpsetatakse, kaetakse, külmutatakse ja pakendatakse. Kogu tootmisahela jooksul jälgitakse hoolega nii kartulite kui neist loodud friikartulite kvaliteeti.

Saadud friikartulid saadetakse Hesburgeri kesklattu Saues, kust need saadetakse Hesburgeri restoranidessekogu Baltikumis. Seejärel fritüürivad kvalifitseeritud töötajad neid rapsiseemneõlis, kuni kartulid on krõbedad ja kuldkollased, ning serveerivad need värskelt fritüürituna meie klientidele.

Vastutustundlik põllundus ja tootmine

McCain Foods aitab kartulikasvatajatel põllundusega vastutustundlikult tegeleda. Tuulikud ja päikesepaneelid on järjepideva põllumajanduse oluline osa. Uusima tehnoloogia kasutamise ja veekasutuse reguleerimise abil saab vähendada põllumajanduse mõju keskkonnale.

Ka friikartulite tootmisel võetakse keskkonnaküsimusi mitmel viisil arvesse. Muu hulgas vähendatakse McCain Foodsi tehastes süstemaatiliselt energia, vee ja metaani kasutamist. Tootmises püüeldakse ülejääkide täieliku vältimise poole: näiteks kasutatakse kartulikoori loomasööda või biogaasi jaoks.

„Tuulikud ja päikesepaneelid on järjepideva põllumajanduse oluline osa.“

Hesburger