Ümbertöödeldavast materjalist vormiriided

Lisaks Hesburgeri töötajate sõbralikule naeratusele tunneb nad ära ka stiilsete vormiriiete järgi. 2018. aastal välja antud vormiriiete kollektsioonis on kasutatud ümbertöödeldud materjale, jätkusuutlikke tootmismeetodeid ja rõivatööstuse innovatsiooni. Soovime olla vastutustundlikud ja kasutada vormiriideid nende kasuliku eluaja lõpuni, seega tulevad uued vormirõivad restoranidesse järk-järgult.

Restoranide vormiriided peavad taluma palju – need peavad olema vastupidavad, mugavad, stiilsed ja ohutud. Vormirõivaste keskkonnasäästlikkus on muidugi sama tähtis. Meil on tuhandeid töötajaid, seega tuleb iga vormiriide jätkusuutliku valmistamise mõju korrutada tuhandetega.

Kas teadsid, et keskmise T-särgi valmistamiseks kasutatava puuvilla kasvatamisele kulub 2 700 liitrit puhast vett? Uue puuvillakanga kasutamise asemel valmistatakse Hesburgeri T-särke ja sooje jakke rõivatööstuse puhastest, kuid muidu väärtusetutest kangajääkidest. Kangajäägid kogutakse kokku, taaskiustatakse ja tehakse uuteks riieteks.

  • 100% ümbertöödeldud materjal
  • Iga T-särgi valmistamisel on säästetud 2 700 liitrit vett
  • Puuduvad kahjulikud kemikaalid
  • 90% T-särkide valmistamiseks kasutatavast energiast pärineb taastuvatest allikatest
  • Hesburgeri T-särkide ja jakkidega on seni säästetud juba 23 419 800 miljonit liitrit vett

Kraega särgid: 18 pudelit = 1 särk

Osa kraega särkide valmistamiseks kasutatavast materjalist moodustab elastne hingav kangas ning ümbertöödeldud plastikpudelitest toodetud polüester. Ühe uue kraega särgi valmistamiseks kasutatakse 18 pudelit.

Teksased: ümbertöödeldud puuvillast valmistatud trendikad, mugavad ja keskkonnasäästlikud teksased

Hesburgeri mugavad ja hästiistuvad tööteksased on valmistatud ümbertöödeldud puuvillast. Selles materjalis on vähem kui 5% elastaani, seega saab need taas toormaterjaliks ümber töödelda. Puuvilla tootmiseks kasutatakse hiiglaslikku kogust vett, keemilisi pestitsiide ja väetisi ning see koormab keskkonda olulisel määral. Teksaste valmistamisel ümbertöödeldud puuvilla kasutamisega ning nende uuesti toormaterjaliks ümbertöötlemisega hoiame oma planeedi ressursse.

Rihmad: 20 pudelit = 1 rihm

Kogu maailmas toodetakse igal aastal tohututes kogustes plastikpudeleid. Plastik ei kao kunagi, kuid seda saab taaskasutada. Hesburgeri vormiriiete juures kasutatavad püksirihmad on valmistatud ümbertöödeldud plastikpudelitest. Materjali vastupidavus muudab selle vormiriietuse jaoks ideaalseks.

Ühe Hesburgeri rihma valmistamiseks kulub 20 ümbertöödeldud plastikpudelit. Metallpandlad on ümbertöödeldavad.

Lahedad mütsid

Hesburgeri ihaldatud mütsid on samuti valmistatud ümbertöödeldud plastikpudelitest. Mütsi valmistamiseks kulub 1,25 ümbertöödeldud plastikpudelit. Meie oliivirohelised Hesburgeri logoga pearätikud sisaldavad 80% ulatuses ümbertöödeldud polüestrit ja 20% ulatuses puuvilla. Pearätiku valmistamiseks kulub 1,5 ümbertöödeldud plastikpudelit. Kootud mütsides kasutatakse orgaaniliselt kasvatatud puuvilla.

Põlled: ümbertöödeldav materjal

Hesburgeri põlled peavad taluma palju. Põlledest saavad nende pika eluea lõpus tekstiilijäätmed, kuid need saab taas toormaterjaliks ümber töödelda.

VASTUTUSTUNDLIKUD VORMIRIIDED

Hesburgeri vormiriideid toodetakse vastutustundlikult.

Hesburgeri vormirõivaid valmistab TouchPoint, Soome rõivatootja, kes on spetsialiseerunud keskkonnasäästlike vormiriiete valmistamisele. Hesburgeri ja TouchPointi koostöö on kestnud praeguseks juba aastakümneid. 2019. aasta lõpuks on Hesburgeri vormiriiete materjaliks ümber töödeldud rohkem kui 532 000 plastikpudelit.

Ja mis saabedasi?

Lugege lähemalt, mis saab Hesburgeri vormiriietest, kui nende kasulik eluiga on lõppenud.