MEIE MÖÖBLI MITU ELU

Hesburgeri restoranides kasutatav mööbel on valmistatud taaskasutust silmas pidades. Mööbel on välja töötatud nii, et selles kasutatud materjalid ja disain oleksid vastupidavad, kuid vajadusel lihtsalt välja vahetatavad. Enamiku Hesburgeri restoranide mööblist nii Soomes kui ka kõigis teistes kaheksas riigis, kus Hesburger tegutseb, toodab meie mööbli Soome mööbli- ja valgustusekspert Scale Up Oy Ltd.

Mööbel on kujundatud ringmajanduse põhimõtteid silmas pidades. Kiiremini kuluvad osad näiteks lauaplaadid, diivani seljatoe polster ja istmepadjad, on vahetatavad. Metallosad, näiteks laudade malmist lauajalad, on enamasti valmistatud taaskasutatud metallist. Jalgadel on pulbervärv, mis on keskkonnasõbralikum variant kui mis tahes tavaline lahustipõhine värv. Kokku on Hesburgeris metallist lauajalgade jaoks kasutatud juba üle 27 000 kg taaskasutatud metalli.

Saatmise ajal on mööbel või selle osad pakendatud ümbertöödeldavatesse pakkematerjalidesse nagu lainepapp, paber või taaskasutatav plastik. Samuti transporditakse mööblit täiskoormaga, et vältida transpordi üleliigseid heitmeid.

Vastupidav ja taastatav laud

Alates 2021. aastast on Hesburgeril sertifitseeritud uued lauad tamme täispuidust. Laudu saab kordi taastada ja pinda töödelda, andes neile mitu elu. Lauapinnad lakitakse tselluloosi lakiga ning malmist lauajalad on vastupidavad ning 100% taaskasutatavad.

Vastutustundlikult toodetud laud lühidalt:

  •       Disaini eesmärk on pikk elutsükkel
  •       Kiiremini kuluvad osad on lihtsalt vahetatavad
  •       Ökoloogilisem viimistlus
  •       Üle 70% lauajalgade tootmiseks kasutatavast metallist taaskasutatakse

Aastal 2021 võtsid restoranid kasutusele uued diivanid, mis on valmistatud tamme täispuidust ja mida saab kulunud osade taastamisel mitu korda kasutada. Enamik valgustitest on LED -valgustus, mis võimaldavad tavalise lambiga võrreldes rohkem, kui 65% paremat energiatõhusust. Valgustite polüvinüülkloriid (PVC) on asendatud keskkonnasõbraliku akrüülnitriilbutadieenstüreeniga (ABS) ja paljudes valgustatud reklaamides on taaskasutatava alumiiniumi osakaal 50%. Lisaks saab tugeva kulumisega istmealused lihtsalt välja vahetada. See lahendus töötati välja koostöös Scale Up Oy Ltd-ga ja võeti kasutusele juba 2017. aastal.

Meie pikaajaline arendustöö Scale Upiga edeneb samm-sammult üha vastutustundlikuma restoranimööbli kasutuse suunas. Selleks, et restorani mööbel ja valgustid kannataksid aastatepikkust tugevat kulumist, ei pea need olema valmistatud ainult kvaliteetsetest materjalidest, vaid lihtne peab olema ka nende puhastamine ja uuendamine ning varuosade kiire kättesaadavus. Üks meie eesmärkidest on taaskasutatud materjalide osakaalu suurendamine meie restorani mööbli ja valgustite tootmisel.