Päikese energia

Mitmeid Hesburgeri restorane köetakse taastuvate energiaallikatega. Paljud uued restoranid on varustatud katusele paigaldatud päikesepaneelidega ning vanematesse restoranidesse paigaldatakse need renoveerimistöödel.

Päikesepaneelid kütavad restorani ja soojendavad vett. Järgmise põlvkonna tehnoloogiat kasutaval tüüpilisel Hesburgeri restoranil, mis kasutab ka teisi keskkonnasõbralikke energialahendusi, ei ole vaja ei õli- ega kaugkütet.

Soojust ei raisata

Herburgeri restoranid kasutavad soojuse tagastamise süsteemi. Kui õhukonditsioneer väljutab soojema siseõhu, siis selle soojus tagastatakse ja juhitakse soojendama külma sissetulevat õhku. Soojustagastust saab kasutada kütteks kasutatava energia vähendamiseks.

Tõhusad köögiseadmed

Paljud Hesburgeri köögis kasutatavad seadmed on ettevõttesisese tootearenduse tulemus. Arendust juhib meie soov kasutada energiatõhusaid seadmeid, mis on spetsiaalselt oma otstarbeks mõeldud. Tänu nendele uutele seadmetele on uute restoranide tarbimine tunduvalt vähenenud.

Uutes Hesburgeri restoranides tagastatakse külmutusseadmete jääksoojus. Jääksoojust kasutatakse restorani ventilatsioonisüsteemi õhu ja veevarustuse soojendamiseks. Paljudel juhtudel toodab soojuse tagastamise süsteem nii palju energiat, et restoran ei vajagi mingit muud kütteallikat.

Näidates teed

Hesburgeri restoranid liiguvad samm-sammult keskkonnasõbraliku LED-valgustuse kasutamise poole. LED-valgustus tarbib kuni 90% vähem energiat kui tavalised valgustusallikad. LED-tuled on ka eriti pika tööajaga ning ei sisalda elavhõbedat ega muid probleemseid jäätmeid.

Kogu Hesburgeri valgustussüsteem läheb järk-järgult üle LED-tehnoloogiale. Uut tehnoloogiat kasutatakse praegu reklaamtahvlitel ja välireklaamides. Tulevikus kasutatakse LED-valgustust aina enam ka restorani lae- ja välisvalgustuses.