Keskkond ja jätkusuutlikkus

Hesburgeri restoranides kasutatavaid pakkematerjale täiustatakse pidevalt, muutes need keskkonnasõbralikumaks.

Töötame järjekindlalt selle nimel, et vähendada ühekordselt kasutatava plastiku mõju. Hesburger kasutab võimalikult vähe pakkematerjale ega kasuta enam burgerite ja lastetoitude pakendamisel papist karpe. Hesburgeri burgereid ja friikartuleid serveeritakse juba aastaid biolagunevasse pabermaterjali pakituna. Pakutakse ainult puidust söögiriistu. Lisaks ei ole paberkõrred ja kaaned enam automaatselt jookidele lisatud.

Laste einetes kingitusteks valime juba aastaid esemeid, mis sisaldavad vähem plastikut nii esemete enda kui ka kingipakendi osas, valides need esemed, millel oleks pikem kasutusaeg, nt. värvimisülesannete vihikud, lauamängud, rõivana kasutatavad esemed (torusall, spordikotid, juuksekummid jne), statsionaarsed tegevused, õuemängudeks kasutatavad esemed jne.

Tulevikus keskendume sellele, et leida parim lahendus laste eine kingitustele, mis sisaldavad vähem plastikut või üldse mitte plastikut (nii ese kui ka pakend).

Juba aastaid tagasi lõpetasime erilistel puhkudel õhupallide kinkimise.

Hesburgeri külma ja kuuma joogitopsid on PEFC (Metsa Sertifitseerimissüsteemi programm) sertifikaadiga. Metsasertifikaat tagab, et topside tootmisel on järgitud säästva metsamajanduse nõudeid. Toodetes kasutatava puitmaterjali päritolu peab olema tõendatav. Topse toodab Hesburgeri pikaajaline partner Huhtamäki Foodservice Finland Oy.

Tulenevalt EL direktiivist (2019/904 / EL) on eesmärgiks vähendada ühekordselt kasutatavate plastide kasutamist ning alates 2021. aasta suvest on Hesburgeri külmade ja kuumade jookide topsidel ka seetõttu direktiivis nõutav sümbol. Topsidel pabermaterjal on kaetud plastikuga. Katte kogust vähendatakse, kuid materjal jääb samaks.

2024
Hakkame kasutama vähem plastikut sisaldavat pabermaterjali. 
Tulevikus on Huhtamäki pabertopsides plastikut alla 5%. Pabertopsides kasutatakse plastikut, et vältida vedeliku imendumist läbi topsi ja katta topsi liitekohad. Uued pabertopsid, mis sisaldavad vähem plastikut, on kasutamisel sama turvalised kui praegused topsid.

2025
Alates 2025. aastast hakkame külmade ja kuumade jookide serveerimisel kasutama keskkonnasõbralikust kiudmaterjalist kaasi.

 

Loe lähemalt Hesburgeri jätkusuutlikust pakendamisest ja kuidas Hesburger plastikut vähendab!