Vähem plastikut

Parim viis plastiku vähendamiseks on viia pakkematerjalide kasutus miinimumini. Aastate jooksul on Hesburger pakkematerjalide kasutust mitmel viisil vähendanud. Näiteks polüstüreenist karpide kasutamisest loobuti 1990. aastatel ja Hesburgeri restoranides pole kunagi kasutatud kilekotte. Kõik hamburgeride ümbrispaberid, friikartulite kotid ja kandikute katted on biolagunevad ning pappkarpe toodetakse Soome plastikuvabast papist.

Ei joogikõrtele

2019. aastal eemaldas Hesburger plastikust joogikõrred kõigist Soome tegevuskohtadest. Soome restoranid läksid paberkõrtele üle 2019. aasta suvel ja see äratas paljudes huvi. Paljud meie kliendid on selle otsusega väga rahul. Balti riikide ja Bulgaaria restoranid plaanivad rakendada sarnaseid meetmeid 2020. aastal.

Hesburger on joogikõrte ja kaante kasutust juba aastaid vähendanud: kõrsi ja kaasi antakse gaseeritud jookide ja teiste külmade jookidega kaasa ainult küsimise peale. Joogikõrsi antakse alati kaasa ainult lastele ja kaasavõetavatele tellimustele, aga ka jäätisekokteilidele. Joogikõrred on täielikult eemaldatud einestamisalade maitselisandite laudadelt. Plastikkõrte tarbimine Soomes on vähenenud seitsme miljoni kõrre võrra aastas.

Olemasoleva plastiku taaskasutamine

Plastiku lagunemine võtab aega sadu aastaid. Seetõttu on väga oluline olemasolevat plastikut mõistlikult ja praktiliselt taaskasutada.

Hesburgeri vormiriided on valmistatud ümbertöödeldud plastikpudeleid sisaldavatest kangastest. Kraega särgi valmistamiseks kasutatakse 18 ümbertöödeldavat pudelit ja püksirihma valmistamiseks 20. Vormirõiva kasutusea lõppedes töödeldakse see ümber. Kulunud vormirõivastest valmistatakse Hesburgeri restoranidele välimööbli komplekte. Välimööbli kestvuseks hinnatakse 50 aastat ja seejärel on võimalik seda materjali taas ümber töödelda.

Hesburger töötleb ümber ka tootmises ja tarnes kasutatavat läbipaistvat kilet.